Promořenost klíšťat

Promořenost klíšťat boréliemi v září opět klesla ze srpnových 17,0 % na 10,0 %. Jedná se o výrazný pokles, který byl způsoben chladnými rány v polovině září. Promořenost klíšťat na borélie byla v září výrazně podprůměrná.

zobrazit článek

Promořenost klíšťat boréliemi v srpnu klesla z červencových 25,6 % na 17,0 %. Jedná se o výrazný pokles, který nastává běžně v červenci. Promořenost klíšťat na borélie byla v srpnu podprůměrná.

zobrazit článek

Promořenost klíšťat boréliemi v červenci mírně klesla z červnových 26,6 % na 25,6 %. Nejedná se o výraznou změnu a stále lze hovořit o nadprůměrné hodnotě infekčnosti (průměrná hodnota infekčnosti klíšťat v červenci je 22 %).

zobrazit článek

Promořenost klíšťat boréliemi v červnu opět vzrostla z květnových 18,6 % na 26,6 %. Nárůst promořenosti jsme očekávali z důvodu teplého a vlhkého počasí.

zobrazit článek

Promořenost klíšťat boréliemi v květnu poklesla z dubnových 29 % na 18,6 %. Pokles promořenosti jsme očekávali z důvodu nepříznivého počasí, zejména z důvodu chladných ranních teplot v květnu 2019.

zobrazit článek

Promořenost klíšťat na borélie dle očekávání je v dubnu ve výši 31,6 %. V případě Ehrlichií promořenost vzorstla na 3,7 %.

zobrazit článek